Metalowe dodatki w nowoczesnym wnętrzu

Metalowe dodatki w nowoczesnym wnętrzu

Metal to powszechnie stosowany materiał, który jednak w aranżacji wnętrz kojarzy się raczej z elementami wykończeniowymi. Tymczasem metalowe dodatki świetnie potrafią odmienić wnętrze, nadając mu oryginalnego wyglądu, a przy tym zachowując klasę i wyrafinowanie. Ze względu na swoją uniwersalność, pasują również do każdego stylu czy kolorystyki w mieszkaniu. Poznaj stylowe dodatki z metalu, które sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu.

Lampy z metalu

Nieco industrialnego klimatu można nadać pomieszczeniu za pomocą metalowych lamp wiszących. Szczególnie dobrze komponują się w kuchni, zawieszone nad podwyższonym stołem w stylu barowym. Sprawdzą się jednak i w salonie, gdzie swą surowością przełamią nudę, kontrastując z pozostałymi meblami i dodatkami. Oświetleniowym dodatkiem z metalu może być również lampa podłogowa czy lampka na stolik i szafkę.

Metalowy karnisz

Karnisz to w wyposażeniu wnętrz element przede wszystkim użytkowy. Jednak wybierając oryginalny i ozdobny model, będzie on stanowił dekorację samą w sobie. Metalowy karnisz świetnie łączy się z nowoczesnym stylem w urządzaniu wnętrz, gdzie istotny jest każdy, nawet najmniej pozorny element. Pasuje również do rozmaitej kolorystyki zasłon i firan, dlatego będzie uniwersalnym dodatkiem nawet wtedy, gdy zapragniemy zmienić kolor zasłon na inny.

Meble z metalu

Dla tych, których nieco bardziej pociągają industrialne motywy w mieszkaniu, dobrym pomysłem będzie wyposażenie wnętrza w metalowe meble. Oryginalnie, ale wciąż stylowo będą prezentować się metalowe regały, stoliki, ramy łóżka czy krzesła. Metalowe meble wpisują się w stylistykę minimalistycznych wnętrz, przełamując biele i szarości, a tym samym sprawiając, że wystrój jest wciąż funkcjonalny, ale nie nudny.

Metalowe akcesoria do kuchni

Metalowe przedmioty bardzo łatwo jest zaadaptować do wystroju kuchni. Będą świetnie komponować się z metaliczną lodówką czy kuchenką. Jednocześnie jako przedmioty użytkowe, nie będą niepotrzebnie zbierać kurzu. Do wyboru jest wiele – metalowe chlebaki, czajniki, pojemniczki czy stojaki. Ozdobą dla kuchni będą również metalowe akcesoria do gotowania, które za pomocą haczyków można zawiesić na ścianie.

Metalowe ramy i ramki

Rozmaite ramki na zdjęcia czy ramy na obrazy i plakaty to niepozorny dodatek, który jednak umiejętnie skomponowany z resztą wnętrza, nada mu wyjątkowego charakteru. Ramki wykonane z metalu z łatwością ozdobią dowolnie wybrane pomieszczenie w mieszkaniu, nie będąc jednocześnie wnętrzarską rewolucją.